Титульна » Спеціальні послуги » Корпоративний конфлікт

КОРПОРАТИВНИЙ КОНФЛІКТ Так звані корпоративні конфлікти, які полягають в істотних розбіжностях, що виникають всередині товариства між його учасниками (акціонерами), а також між учасниками (акціонерами) і самим товариством в особі його органів управління, наразі є досить розповсюдженим явищем. Як правило, передумовою їх виникнення є дві складові – це перерозподіл влади, що полягає у різному баченні шляхів розвитку компанії, та, безумовно, перерозподіл майна, метою якого є привласнення сторонами конфлікту певних матеріальних благ (зокрема, отримання дивідендів, розпорядження майном і коштами товариства тощо).
Корпоративний конфлікт є динамічним процесом та, як правило, у своєму розвитку проходить три стадії:

  1. передконфліктна ситуація;
  2. відкритий конфлікт, що включає етапи початку, розвитку і завершення конфлікту;
  3. післяконфліктний період.

Саме на стадії відкритого конфлікту виникає необхідність у переданні спору на вирішення в судові або інші інстанції. Однак, оскільки в основі переважної більшості корпоративних конфліктів лежать істотні бізнес-інтереси їх учасників, нерідко сторони вдаються до застосування неправових методів захисту своїх прав, іншими словами -  до рейдерства,

активно залучаючи при цьому політичні сили, засоби масової інформації, силові структури.
Корпоративні конфлікти мають різноманітні форми, проте практично завжди вони завдають значних збитків не тільки товариству, а й самим учасникам конфлікту. Хоча, зазвичай, коли більшість учасників конфлікту втрачає, дехто, навпаки, отримує вагомі прибутки.

Несвоєчасне залучення кваліфікованих фахівців до вирішення існуючого корпоративного конфлікту найчастіше призводить до блокування роботи товариства, а в деяких випадках і до його фактичного знищення.

Однак, як показує практика, нерідко корпоративні конфлікти ефективно вирішуються завдяки втручанню ще на першій стадії їх розвитку незалежного учасника – групи професійних юристів. Про це свідчать, зокрема, позитивні результати проведення процедури медіації (мирного врегулювання) існуючих корпоративних конфліктів.

Юридична компанія „Закон Перемоги” пропонує Вам допомогу у вирішенні корпоративних конфліктів різної складності та тривалості. Наша Компанія розробить для Вас дієву схему комплексного вирішення проблеми, що виникла, та допоможе запобігти подібним ситуаціям у майбутньому.